W jednym z budynków kompleksu pałacowego w Wilanowie mieści się biblioteka , która zaprosiła naszych przedszkolaków w swoje podwoje.

W bibliotece przywitała nas bardzo miła Pani Bibliotekarka. Opowiadała  nam o książkach o tym jak możemy je znaleźć na półkach. Dowiedzieliśmy się ze każda książka ma przypisany odpowiedni numer, pod którym możemy ją znaleźć. W Bibliotece obejrzeliśmy nie tylko książki - są tutaj również gry planszowe oraz tzw. audiobooki, czyli książki, których można słuchać. Sami też mogliśmy pooglądać i poczytać książki. Odwiedziliśmy w tym celu specjalny pokój dla dzieci. Są tu tylko książki dla dzieci.

Byliśmy także w sali, w której odbywają się spotkania z autorami książek, koncerty oraz wystawy.

Na pamiątkę pobytu w bibliotece wykonaliśmy zakładki do książek.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA MIŁE PRZYJĘCIE

Tuz przed długim weekendem w Przedszkolu nr 95 odbył się II Dzielnicowy Przegląd Gier Planszowych. Rezprezentowała nas Emilka i Ania.

W ramach realizacji projektu WIE odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie z autorka książek dla dzieci P. Barbarą Ciemską. Po wysłuchaniu książeczki przedstawiającej przygodę Zuzi, dzieci odgrywały scenki dramowe, rozwiązywały rebus oraz rozmawiały z P. Barbarą na temat sytuacji dziewczynki z opowiadania.

Oto kilka fotek ze spotkania.