We wrześniu 2019 roku przystąpiliśmy do akcji „Zdrowo i sportowo”, której organizatorem jest Kids&Sport. Jej głównym celem jest aktywizacja ruchowa dzieci, pokazanie im jak wiele radości można czerpać z ćwiczeń i zabaw sportowych. Zajęcia ruchowe prowadzone są w oparciu o materiały przygotowane przez autorów akcji, wysyłanych w formie scenariuszy. Zabawy i ćwiczenia zawarte w scenariuszach są zmodyfikowane przez nauczycieli i dostosowane do możliwości naszych przedszkolaków. Podczas realizacji zajęć wykorzystujemy różnorodne przybory gimnastyczne, takie jak woreczki, krążki, szarfy, piłeczki.

W ramach akcji „Zdrowo i sportowo” autorzy publikują na stronie internetowej artykuły, zamieszczają prezentacje, infografiki, które stanowią uzupełnienie do prowadzonych zajęć ruchowych. Materiały zamieszczone na stronie akcji wykorzystywane są również podczas zajęć dydaktycznych. Są to różnego typu plansze, historyjki obrazkowe, które bardzo pomocne są podczas realizacji tematów m.in. o zdrowym trybie życia.

Dzięki realizacji projektu dzieci mogą zobaczyć i przekonać się, ile radości może przynieść aktywność ruchowa, jak wpływa na sprawność i zdrowie oraz buduje relacje z innymi członkami grupy.