Szkoła na tropach zdolności. O skutecznym wspieraniu talentów i mocnych stron uczniów

Serdecznie zapraszamy na inaugurujący 9 edycję Wszechnicy Edukacyjnej Targówek wykład pt.

„Szkoła na tropach zdolności. O skutecznym wspieraniu talentów i mocnych stron uczniów”

23 września 2019 r. o godz. 17:30 w Sali Konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Targówek.


Wykład poprowadzi dr Tomasz Knopik - Doktor psychologii, adiunkt w Katedrze Psychologii Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, autor licznych publikacji z zakresu psychopedagogiki zdolności i kreatywności. Wierny pasjonat każdego przejawu twórczości dziecka.

 

knopik tomasz

 


Uczniowie zdolni stanowią ok. 18-20% populacji wszystkich uczniów. Jest to zatem ogromne wyzwanie i odpowiedzialność, aby te zdolności zidentyfikować i optymalnie rozwijać. Praktyka jednak pokazuje, że prawie połowa uczniów zdolnych nie otrzymuje w szkole odpowiedniego wsparcia, co przekłada się na masowy proceder marnowania talentów. Edukacja zorientowana na zdolnościach i mocnych stronach uczniów to kluczowa perspektywa oświaty otwartej na przyszłość. Celem wykładu będzie omówienie skutecznych strategii wdrażania tej idei do szkolnej praktyki.

Szanowni Rodzice,

Serdecznie zapraszamy do udziału w X edycji konkursu „Tu zaczyna się Warszawa, tutaj dziecko zdrowo jada”, w tym roku pod hasłem „Świętuj z nami zdrowymi słodkościami”.

Celem konkursu jest wymiana doświadczeń kulinarnych mieszkańców Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy.

Warunkiem udziału w konkursie jest w terminie do 30 września 2019 r. przekazanie Organizatorowi - VIII Ogrodowi Jordanowskiemu przepisu kulinarnego w formie elektronicznej wykorzystując formularz internetowy wraz ze zdjęciem potrawy.

Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest na stronach internetowych: www.targowek.waw.pl  oraz  www.oj8.edu.pl

Wszelkich informacji w sprawie konkursu udzielają:

Pani Katarzyna Patrzyczna e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  tel. 22 811-39-81

Pani Izabella Górnikowska  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   tel. 22 443-86-45

 

SZACHY W PRZEDSZKOLU

Drodzy Rodzice,

Dnia 16.09.2019 r. (poniedziałek) w Przedszkolu dla dzieci czteroletnich i sześcioletnich odbędą się zajęcia pokazowe z gry w szachy. Jeżeli będą zainteresowani, to zajęcia ruszą od października dla dzieci w wieku 4-6 lat, które będą odbywać się jeden raz w tygodniu (30 minut) o godz. 17.00 w grupach 6-10 osobowych. Zajęcia poprowadzi certyfikowana instruktorka szachowa z wykształceniem wyższym z przygotowaniem pedagogicznym.

Więcej informacji i zapisy po zajęciach pokazowych:

u Pani Sylwii Puchalskiej tel. 516-993-198,

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

lub u wychowawców grup.

 

DRODZY RODZICE DZIECI NOWOPRZYJĘTYCH

Serdecznie zapraszamy na dni adaptacyjne , które odbędą się w dniach 28.08, 29.08. i 29.08.2019r. w godzinach 10.00 - 12.00