Do naszego przedszkola wpłynęło 85 prac konkursowych. Wszystkie prace były bardzo ciekawe i oryginalne. Spośród nich nagrodziliśmy i wyróżniliśmy 32 prace.

I miejsce:

Przedszkole nr 286

Przedszkole nr 292

Przedszkole nr 272 im. Misia Uszatka

Przedszkole nr 171

Przedszkole nr 174 "Bajkowe Przedszkole"

II miejsce:

Przedszkole nr 330

Przedszkole z oddziałami integracyjnymi nr 95   im. Króla Maciusia I

Przedszkole nr 192 "Wesoły Pędzelek"

Przedszkole nr 81

Przedszkole nr 186 "Sportusie"

III miejsce:

Przedszkole nr 156

Przedszkole z oddziałami integracyjnymi nr 309 "Baśniowa Kraina"

Przedszkole nr 164

Przedszkole nr 286

Przedszkole z oddziałami integracyjnymi nr 226 "Małego Europejczyka"

Prace wyróżnione:

Przedszkole nr 219 "Niezapominajka"

Przedszkole nr 318 "Zielony zakątek"

Przedszkole nr 327 "Kolorowa Kraina"

Przedszkole nr 55 im. Polskich Podróżników

Przedszkole nr 76 im. Warsa i Sawy

Przedszkole nr 113 "W Tęczowym Kręgu"

Przedszkole nr 125 "Pod Złotym Promykiem"

Przedszkole nr 236 "Mali Odkrywcy"

Przedszkole nr 346 "Pod Kasztanem"

Przedszkole Specjalne nr 249

Przedszkole nr 198 z oddziałami integracyjnymi "Bajeczne Przedszkole"

Przedszkole nr 119 "W Zielonym Ogródku"

Przedszkole nr 145 "Czterolistna Koniczynka"

Przedszkole nr 39 "Pod Topolami"

Przedszkole nr 317 "Smykolandia"

Przedszkole nr 142

Dziękujemy za tak duże zainteresowanie naszym konkursem. Gratulujemy zwycięzcom. Dyplomy i nagrody zostaną dostarczone w maju.

Zachęcamy do obejrzenia nagrodzonych prac  znajdujących  się w zakładce GALERIA.

Wszechnica Edukacyjna na Targówku zaprasza na spektakl multimedialny (18 marca 2019)
Serdecznie zapraszamy na popularnonaukowy spektakl multimedialny dr Andrzeja Boczarowskiego pn. "Ewolucja materii. Z prochu powstałeś". Spektakl odbędzie się 26 marca 2019 r. (wtorek) w godzinach 17:30-18:30 w Urzędzie Dzielnicy Targówek, ul. Kondratowicza 20.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmowane będą do 22 marca 2019 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie (22) 44-38-643.

Dr Andrzej Boczarowski na stałe związany jest z Uniwersytetem Śląskim oraz Stowarzyszeniem Delta. Z zawodu jest paleontologiem, geologiem, kustoszem muzealnym, grafikiem i programistą. Łącząc te zainteresowania, zajmuje się rekonstrukcjami kopalnych organizmów i ich środowisk naturalnych na potrzeby wydawnictw, filmu, telewizji, muzeów i parków tematycznych (m.in. projektant i współtwórca JuraParków i muzeów dotyczących prehistorii w Polsce i w innych krajach - Bałtów, Krasiejów, Solec Kujawski i w USA - Moab Giants, Moab, Utah). Jako nauczyciel z powołania efekty swoich prac chętnie przedstawia w formie prezentacji multimedialnych. Na jego wykładach słuchacze mogą zetknąć się z najnowszymi danymi dotyczącymi ewolucji materii od powstania Wszechświata do pojawienia się człowieka. Wszechświat powstał 13,8 miliardów lat temu, a zaczątki Ziemi w rodzącym się Układzie Słonecznym datowane są na 4,6 mld l.t. Wśród 92 znanych pierwiastków naturalnych 25% to pierwiastki biogenne czyli wchodzące w skład struktur wykazujących oznaki życia. Spośród pierwszych pięciu najpowszechniejszych pierwiastków we Wszechświecie poza szlachetnym helem, który jest prawie nieaktywny chemicznie, pozostałe cztery – czyli H, C, O i N stanowią podstawowy budulec ciał organizmów ziemskich, w tym aż 96.3 % masy organizmu człowieka.
Prawie cały wodór i nieco helu powstały wraz z rodzącym się Wszechświatem. Wszystkie pozostałe pierwiastki budujące nasz świat utworzone zostały podczas syntezy jądrowej w termonuklearnych piecach kolejnych generacji gwiazd i agonii supernowych. Znamy około 300 naturalnych aminokwasów. W ciałach organizmów występuje tylko 20 spośród nich, istotnych dla życia białkowego. Te i inne podstawowe substancje organiczne budujące struktury żywe powstają spontanicznie nie tylko w laboratoriach naukowców ale także w otoczeniu wulkanów, w gorących źródłach i na dnie oceanów. Odkryto je w meteorytach i w kometach.
To nieprzypadkowa porcja wiedzy, która Cię zaskoczy główny zbiór