Godło państwowePrzedszkole Nr 155 „Roztańczona Kraina” zlokalizowane jest w Warszawie przy ul. Bartniczej 6. Mieści się w wolnostojącym, parterowym budynku bez schodów i wind. Wokół niego jest duży, zielony ogród do zabaw dla dzieci. Bezpośrednio przy przedszkolu nie ma wyznaczonych miejsc parkingowych. Kilka miejsc do parkowania znajduje się po drugiej stronie ulicy naprzeciwko budynku przedszkola. 

Organem prowadzącym Przedszkole nr 155 "Roztańczona Kraina" jest Miasto Stołeczne Warszawa. Organem sprawującym nadzór pedagogiczny jest Kurator Oświaty w Warszawie. 

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 6:30-17:00.

Sekretariat przedszkola jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00.

W przedszkolu funkcjonuje pięć oddziałów dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Dzieci bawią się i uczą w dużych, przestronnych i jasnych salach dostosowanych do ich potrzeb i wieku. W przedszkolu jest też duży hol, na którym odbywają się imprezy i uroczystości ogólnoprzedszkolne oraz zajęcia dodatkowe – rytmika i gimnastyka korekcyjna. 

Zadaniem przedszkola jest zapewnienie dzieciom właściwych warunków rozwoju fizycznego, poznawczego, emocjonalnego i społecznego oraz przygotowanie ich do podjęcia nauki w szkole. W przedszkolu realizowana jest w podstawa programowa wychowania przedszkolnego w oparciu o programy wychowania przedszkolnego, programy własne nauczycieli, innowacje pedagogiczne i różnorodne projekty edukacyjne. Treści edukacyjne, metody i formy pracy dostosowane są do wieku, możliwości oraz indywidualnych potrzeb dzieci, a także służą ich wszechstronnemu rozwojowi, o który dba wykwalifikowana kadra pedagogiczna. 

Kontakt z przedszkolem:

Przedszkole Nr 155 "Roztańczona Kraina"

ul. Bartnicza 6 

03-358 Warszawa

telefon 22 811-43-49

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.